Kalite Belgelerimiz
Aksesuarlar
White Rose Ltd. Şti.
Telif Hakkı © 2011,  Tüm Hakları Saklıdır.
Teknik Şartname
Fotoselli Yana Kayar Otomatik Kapı Teknik Şartnamesi

1.Fotoselli Kapı Tüm Hareketlerini Kendisi Kontrol Edebilmeli, Yüksek Hızdan Yavaş Hıza Geçmesi Yumuşak Olmalıdır, Ani Ve Sert Hareketlere İzin Vermemelidir. Her Türlü Kullanım Hatalarından Kaynaklanacak Arızalara Karşı (Bir Kısa Devre)  Kendini Koruyabilmelidir.

2. Otomatik Açma-Kapama, Tek Yön, Kış Konumu, Tamamen Kapalı, Tamamen Açık, Gibi Kullanıcı Fonksiyonlarına Sahip Fonksiyon Seçici Butonu Bulunmalıdır.

3. Açılma Hızı, Kapanma Hızı, Açılmada Frenleme, Kapanmada Frenleme Ve Açık Kalma Süresi Gibi Ayarları Trimpot'larla Ayarlanabilmelidir.

4. Radar, Buton Vb. Açma Sistemleri İle Açılıp Otomatik Olarak Kapanmalıdır. Ayrıca  Tek Radar İptal Ve Tam Kapalı Konumda İken Elle Açılmak İstendiğinde Motor  Kapama Yönünde İterek Kapı Açılmamalı Ayrıca Kontrol Panel Üzerinde Ayrı Bir  Buton Girişi Bulunmalı İstenirse Dışarıdan Uzaktan Kumanda Ve Şifre Paneli İle Açabilme Özelliği Bulunmalı.

5. Acil Açılma Özelliği Olmalı, Yangın Durumunda Açılmalı Ve Açık Beklemelidir.

6. Kapı Motoru Ve Şasesi Tek Kanat 1200 Mm. Açılabilecek Güç Ve Kapasitede Olmalıdır.

7. Açma-Kapama Hızı 0.20 Mt/Sn İle 1,2 Mt/Sn Arası Ayarlanabilmeli Ve Ayrıca Açılma Hızı Ve Kapanma Hızı Ayrı, Ayrı Ayarlanabilmelidir.

8. Açık Kalma Süresi 0 - 60 Sn. Ayarlanabilmelidir.

9. Taşıma Kapasitesi İki Kanat İçin 250 Kg. Olmalıdır.

10. Besleme Voltajı 220 - 330 Volt Arası Olmalı. Ayrıca 200 Volt İle 260 Volt Arası Çalışabilecek Voltaj Düzenleme Ünitesi Bulunmalı Ve Yerinde Yapılacak Testlerde 24 Volt Kısa Devre Edildiği Zaman Kontrol Paneli Kendini Koruma Altına Almalı Kısa  Devre Kalkınca Ünite Tekrar Çalışmaya Devam Edebilmelidir.

11. 24 V. DC Motor Kullanılıp Sessiz Ve Sarsıntısız Çalışmalıdır.

12. Alüminyum Kanatların Kendinden Kilitlemeli Orijinal Kapakları Bulunmalıdır. Bakım Yapılması Gerektiğinde Kapaklar Yerinden Sökülebilmelidir.

13. Kapının Elektronik Sistemi Kapalı Bir Kutu İçinde Korumalı Olmalıdır.

14. Kapı Elektrik Kesintilerinde En Az 250 Defa Çalışabilecek Akü Sistemine Sahip Olmalıdır. Ayrıca Ödeme Süresi El Olarak 1250, 2000'e De Çıkarılabilecektir. Akü  Boşaldıktan Sonra Veya Enerji Kapatıldığı Zaman Manuel Olarak Rahat Açılıp Kapatılabilecek Olup Elektrik Kesintisi Sonrası Elektrik Gelince Mekanizma Otomatik Olarak Kendini Programlayıp Çalışmasına Devam Etmelidir.

15. Açılma Kapanma Sırasında Önde Veya Arkada Bir Engelle Karşılaştığında ( Radar Ve  Fotosellerin Dışında ) Otomatik Hareketini Geri Almalıdır.

16. Güvenlik İçin 1 Takım Karşılıklı Emniyet Fotoseli Bulunmalıdır.

17. Her Türlü Dış Kontrol Elemanlarına Bağlanabilme Özelliği ( Alarm Acil Açılma Kart Sistemi,  Şifre Vb. ) Bulunmalıdır.

18. Alüminyum Kanatlarda Kullanılan Dikey Profillerin Et Kalınlığı En Az 2 Mm, Genişliği En Az 30 Mm Yatay Profiller Camın Bütün Yükünü Taşıyacağı İçin Et Kalınlığı En Az 2 Mm, Genişliği En Az 80mm. Olmalıdır. İstenilen Renkte Eloksal Veya Elektrostatik Boyalı Olmalıdır.

19. Açılır Kanatların Sabitlerle Birleştiği Noktalarda Sızdırmazlık İçin Fitiller Olmalı İki Kanadın  Öpüştüğü Yerde Elastik Ve Birbirine Geçen Erkekli Dişili Fitil Bulunmalıdır. Alt Kısımda Bulunan Kıl Fırça Zemin Bozukluğunda Deforme Olmaması İçin En Az Yukarı Aşağı 8 Mm Hareket Edebilmelidir.

20.Tüm Kanatlarda En Az 4+4 Mm Kalınlıkta Lamine Cam Kullanılmalıdır.

21. Her Bir Kanat Üzerinde 6 Adet Teker Gurubu Bulunmalıdır. Her Bir Kanatta Bulunan 6 Tekerin 4'ü Kanatları Taşımalı 2'si Üst Kısma Basarak Kanatlar Kapanıp Açılırken Kanatların Sarsılmaması Ve Çarpma Anında Tekerin Raydan Çıkmamasını Sağlamalıdır.

22. Tekerlek Grubunun Çalıştığı Taşıyıcı Alt Ray Sert Alüminyum Ve Seyyar Olup İstenildiği
Zaman (Aşınma Durumunda) Kolayca Değiştirilebilmelidir.
.
23. Firmalar Tekliflerini Orijinal Kataloglarla Birlikte Verecekler, Teklif Ettikleri Cihazın Markası, Modeli, Şartnamede İstenen Şartlara Uygunluğu Kataloglarda Açıkça Görülecektir. Bu  Şartlarda Olmayan Firmalar Değerlendirmeye Alınmayacaktır.

24. Firmalar, Sistemi Çalışır Vaziyette Teslim Etmekle Yükümlü Olacaklardır. Bu Nedenle Şartname Veya Malzeme Listesinde Yer Almasa Dahi, Sistemin Sağlıklı Bir Şekilde Çalışması İçin Gerekli Tüm Cihaz Ve Aksesuar Tekliflerde Göz Önüne Alınacaktır.

25. Firmaların ISO 9001 - 2008, CE ve TSE-HYB, İmalat Yeterlilik, Kapasite  Raporu, Bulunmalı, Ayrıca Herhangi Bir Arıza Durumunda Yurt Dışından Yedek Parça Bekleme Sorununu Ortadan Kaldırmak Maksatlı Yerli Üretimler Tercih Sebebidir. Firma İş Bitiminde Ürünlerle İlgili Sanayi Bakanlığından Onaylı Garanti Belgesi Ve Kullanma Kılavuzu Vermelidir. Bu Özelliğe Haiz Olmayan Firmalar Değerlendirme Dışı Tutulacaktır.

26. Firmalar Mekanizmanın İmalatçısı, Distribütörü Veya Yetkili Satıcısı Olduklarını  Belgeleyeceklerdir.

27. Firmalar Kuracakları Sistem İçin En Az 2 Yıl Sistem Garantisi Verecekler Ve On Yıl Yedek Parça Bulundurma Garantisi Vermelidir.

Teknik Şartname İndir